top of page

Často kladené dotazy

  • Mám mít doporučení od lékaře?
    Nemusíte. Pokud Vás posílá Váš zubní lékař, přineste doporučení. Léčba pro Vás bude levnější.
  • Jak bude probíhat moje první návštěva na ortodoncii u lékaře?
    Chceme, aby jste viděli výsledek léčby. Poradíme s možností léčby. Stanovíme ekonomický plán tak, aby jste mohli léčbu začít. Budeme se společně těšit na průběh a konec léčby, krásné a rovné zuby jsou našim cílem. Budeme po Vás chtít RTG snímek, fotografie chrupu a skeny chrupu. Můžete vše udělat u nás jak budete chtít. V případě, že při první návštěvě přijdeme na zánět dásní, doporučím vám ošetření u dentální hygienistky. Je dobré vždy před zahájením léčby ošetření u zubní hygienistky. Tím výsledek upevníte na mnoho let.
  • Jak probíhá léčba?
    Registrace RTG, skeny chrupu, fotografie chrupu, vstupní dotazník, zhodnocení stavu chrupu a návrh léčebného plánu Vstupní konzultace s lékařem Doplnění pacientovy dokumentace – otisky chrupu, snímkování chrupu kamerou Zahájení léčby zvoleným typem rovnátek Ukončení léčby, při kterém sundáme fixní rovnátka nebo neviditelná rovnátka. Dentální hygienistka ze zubů odstraní zbytky lepidel a případně nánosy plaku a zubního kamene. Znovu zhotovíme RTG, fotografickou a modelovou dokumentaci. Před odchodem ordinace vám předám retenční aparáty nebo nalepím drátek na zadní plošky předních zubů. Jde nám hlavně o to, aby zuby zůstaly srovnány a nesunuly se zpět. Nošení retenčních aparátů – zpočátku to chce 14 hodin denně, posléze stačí už jen na spaní. Kontroly probíhají nejprve po 3 měsících, abych zkontrolovala, že je vše v pořádku. Pak už stačí jednou za půl roku až rok.
  • Je nějaký věkový limit pro ortodontickou léčbu?
    Ne. Věku přizpůsobujeme léčebný plán a typ rovnátek. Omezovat nás může jen nedostatečně udržovaný chrup, nesprávné čištění zubů, úbytek kosti či jiná onemocnění dutiny ústní.
  • Jak často probíhají kontroly?
    Časový plán se liší podle typu rovnátek, které máte. Během léčby snímacími rovnátky pacient dochází cca po 12 týdnech, u fixního aparátu po 4 až 6 týdnech. U neviditelných rovnátek je odstup mezi kontrolami ještě delší, zpravidla 2 až 4 měsíce
  • Je výsledek ortodontické léčby trvalý?
    Může se měnit v průběhu času. Retence je pro Vás důležitá, a pravidelné kontroly nutností.
  • Jaká je cena fixního aparátu?
    Fixní rovnátka s kovovými zámky stojí od 25 000 Kč za obě čelisti. Pokud preferujete zámky keramické, cena vychází od 35 000 Kč za obě čelisti. Platit u nás můžete buď hotově nebo bankovním převodem. Finanční plán Vám vytvoříme. Pokud chcete rovnátka bez bolesti a neviditelná cena je od 20 000 podle léčby.
  • Jak dlouho trvá léčba fixními rovnátky?
    Průměrně 2 roky. Záleží na závažnosti pacientovy vady, léčebném postupu, zvoleném typu rovnátka a spolupráci pacienta.
  • Je léčba fixními rovnátky bolestivá?
    Ano, z počátku je. Po nasazení fixního aparátu a většinou i po každé kontrole jsou zuby první 3 až 4 dny citlivé. Stejnou citlivost pacienti udávají i první 3 až 4 dny po nasazení neviditelných rovnátek.
  • Mám fixní rovnátka. Jak často si musím čistit zuby?
    Po každém jídle. Což vám ale dopomůže k ještě dokonalejšímu úsměvu.
  • Jak dlouho trvá léčba neviditelnými rovnátky?
    Průměrně 1 rok, podle typu vady a doporučení lékaře.
  • Mám neviditelná rovnátka. Jak často musím čistit zuby?
    Po sundání rovnátek, čím častěji tím lépe. Vždy po každém jídle, po každém pití a při společenských událostech.
  • Musím se připravit na omezení?
    Ano. Při nošení snímacích rovnátek je potřeba natrénovat výslovnost. Problém se snímacími rovnátky mívají pacienti s výrazným dávivým reflexem. Vždy to konzulzujeme s lékařem. Při nošení fixních rovnátek nedoporučujeme ukusovat jídlo předními zuby, mohlo by dojít k odlepení zámku. Fixní rovnátko nalepené na přední plošky zubů není vhodné pro pacienty hrající na hudební nástroje s nátiskem na přední zuby a pro sportovce provozují kontaktní sporty. Zde dopuručujeme neviditelné folie.
  • Může dojít v procesu léčby k poškození zubní skloviny?
    Ano, může se to stát, pokud si pacient nečistí zuby doporučeným způsobem. Na čištění zubů s rovnátky existují speciální kartáčky. Doporučujeme ošetření u dentální hygienistky. Zajímavá vás cokoliv ohledně ortodoncie? Napište nám. Odpovíme hned, jak budeme mít chvíli mezi tvorbou krásného úsměvu.

Kontaktní údaje:

-

-

Jak se k nám dostanete?

Otevírací doba:

Služby:

Ortoestetic
Jankovcova 14
170 00 PRAHA - Holešovice

(od 1.1 2024)

Pondělí - pátek:
8:00 - 19:00
Sobota: zavřeno

Tramvaj: 1,12,14,6 Nádraží Holešovice
Metro: C
Autobus: 108, 131, 136, 201
(zastávka v přístavu, Přístav Holešovice)

Ortodoncie

  • osobní konzultace

  • vstupní vyšetření

  • stanovení léčebného plánu

  • aktivní fáze léčby

  • retenční fáze léčby

Dentální hygiena

Bělení zubů

© 2035 by Reed Clinic.

bottom of page